Zabezpieczenie drzwi wejściowych przed warunkami atmosferycznymi

W miarę zbliżania się zimy coraz ważniejsze staje się upewnienie się, że drzwi wejściowe są odporne na warunki atmosferyczne i są w stanie wytrzymać wszystkie warunki pogodowe. Upewniając się, że jesteś przygotowany, możesz nie tylko uniknąć nieoczekiwanych kosztów i szkód, ale także zapewnić, że zimą Twój dom pozostanie ciepły i suchy.

 

Przygotowaliśmy krótki przewodnik z 6 sposobami zabezpieczenia drzwi wejściowych przed nadejściem zimy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zabezpieczenia drzwi wejściowych przed warunkami atmosferycznymi lub nie masz pewności, który produkt najlepiej pasuje do Twoich drzwi, przeczytaj dokładnie nasz przewodnik. Z pewnością rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości.

drzwi w ładnym stylu

Uszczelki

Jednym z najłatwiejszych i najczęstszych sposobów zabezpieczenia domu i drzwi wejściowych na warunki atmosferyczne jest dodanie taśmy uszczelniającej wokół otworu drzwi. Uszczelka to odcinek materiału, który znajduje się wokół ruchomych elementów, takich jak drzwi i okna, aby wypełnić szczeliny i zapobiec przedostawaniu się powietrza do posesji, jednocześnie umożliwiając otwieranie i zamykanie drzwi lub okien.

Uszczelki są generalnie bardzo łatwe w montażu, ponieważ można je przyciąć na wymiar i często są również zabezpieczone paskiem samoprzylepnym. Uszczelki są zazwyczaj produkowane z gumy i/lub pianki, ale można je również kupić z silikonu, filcu i winylu.

Zamontuj uszczelkę na dole lub nawet wokół całej ramy drzwi, aby zminimalizować straty ciepła, przeciągi, a nawet w niektórych okolicznościach zapobiec wnikaniu wody.

Silikon

Silikon to kolejny sposób na zapobieganie przeciągom i utracie ciepła, szczególnie w chłodniejszych miesiącach zimowych. Silikon jest często nakładany podczas montażu drzwi, aby zapobiec przedostawaniu się przeciągów i wilgoci do wnętrza, ale uszczelniacz ma tendencję do zużywania się i niszczenia z czasem.

Stare i zniszczone uszczelnienia można łatwo usunąć za pomocą narzędzi, które są tak proste i łatwe jak płaski śrubokręt lub nóż. Po usunięciu starego silikonu można nałożyć nową warstwę silikonu – często silikon jest dostarczany w tubie z dyszą, która pozwala na precyzyjną aplikację.

Zabezpieczenia przed przeciągami

Dostępne są również osłony przed przeciągami, które minimalizują straty ciepła i zapobiegają przedostawaniu się przeciągów do domu przez szczeliny pod drzwiami wejściowymi.

Najpopularniejsza forma zabezpieczenia przed przeciągami do drzwi wejściowych składa się z plastikowej lub metalowej płyty mocującej z dołączonym grubym włosiem. Włosie umożliwia skuteczne otwieranie i zamykanie drzwi, ale zapobiega przedostawaniu się przeciągów do domu. Włosie można również przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, jeśli jest dłuższe niż jest to wymagane do zakrycia szczeliny między drzwiami a podłogą.

Zabezpieczenia przed przeciągami do skrzynki na listy

Oprócz upewnienia się, że szczeliny wokół krawędzi drzwi są zakryte, ważne jest, aby pamiętać, że istnieją inne aspekty drzwi, które mogą przepuszczać przeciągi i wilgoć.

 

Aby zapobiec utracie ciepła i przeciągom przez skrzynkę na listy, dostępne są również osłony przed przeciągami skrzynki na listy . Najpopularniejsza forma zabezpieczenia przed przeciągami do skrzynek na listy składa się z metalowej płyty umieszczonej po wewnętrznej stronie skrzynki na listy, której włosie znajduje się zarówno na górze, jak i na dole ramy. Tworzy to otwór dla listów, przez które mogą przechodzić, ale nadal blokuje wszelkie przeciągi, które normalnie dostałyby się do domu przez skrzynkę na listy.

 

Progi drzwiowe

Zapewnienie trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne progu drzwiowego to kolejny sposób na przygotowanie się na niesprzyjające warunki pogodowe. Progi drzwiowe zapobiegają przedostawaniu się wody do posesji z zewnątrz, pomagając w odprowadzaniu wody deszczowej spływającej z przodu drzwi z dala od wejścia.

 

Sprawdź okucia drzwi

Innym sposobem na upewnienie się, że drzwi wejściowe są odporne na warunki atmosferyczne i gotowe na zimę, jest upewnienie się, że wszystkie elementy okuć drzwiowych są w dobrym stanie i dobrze dopasowane. Jeśli klamki , zatrzaski, zawiasy lub zamki są złamane lub niewłaściwie zamontowane, drzwi mogą być luźne i przeciągi mogą przechodzić.

 

Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy drzwi są prawidłowo zawieszone, aby żadne szczeliny nie rozszerzały się po obu stronach drzwi, a także sprawdzić, czy nie ma poluzowanych śrub, uszkodzonych połączeń lub pękniętych klamek. Jeśli są jakieś poluzowane śruby, poluzowane klamki, zamki, uszkodzony sprzęt lub wypaczone zawiasy, upewnij się, że są dokręcone i wymienione, aby uzyskać drzwi, które ściśle przylegają do ramy drzwi, aby zminimalizować utratę ciepła.